Michael RookerI

Michael Allen Rooker

7,8
22 563 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michael Rooker

bez Merle to już nie to samo, twórcy popełnili wielki błąd. Bardzo charakterystyczna postać w serialu.

LordWieslaw55

Bo tfurcy tego serialu to debile, które mając mocną postać, stawiają na największe niedojdy i myślą że takie patałachy będą gwarantem sukcesu/wysokiego poziomu, czy co im się tam marzy. Kto tak robi? No debile.

użytkownik usunięty
Tortuga033

Jak można nie doceniać wspaniałych wątków Carol i Beeth? No po prostu nie mogę Cię zrozumieć. Przecież to kwintesencja serialu, aż chcę się oglądać. Ten piękny śpiew o poranku wydobywający się z cudownych ust blondwłosej niewiasty przeszywa me serce za każdym razem gdy go słyszę! Już nie mogę się doczekać kolejnej symfonii w jej wykonaniu w nadchodzącym czwartym sezonie.

Tak wspaniała rola aktora.merl ten jego czarny humor.

LordWieslaw55

szkoda mi Merla ale cieszmy się , że nie uśmiercili takich osub jak : Daryl, Carl czy Rick :)

snajper12331

Daryl bez Merla to już nie to samo, tak jak Drużyna Pierścienia bez Gandalfa. :D

LordWieslaw55

Ja wolę porównanie - jak Jules bez Vincenta.
Ale to Twoje też mi się podoba.

LordWieslaw55

Widziałem go ostatnio w filmie o klonowaniu ludzi, więc może wróci.

Piramidoglowy

ten film o klonowaniu ludzi jest sprzed 15 lat :D

LordWieslaw55

Prawdę mówiąc był to jedyny dobry aktor w obsadzie TWD.

seastian

Prawde mówiąc to niezupełnie. Był najlepszym aktorem w obsadzie, to prawda. Jednak nie jedynym dobrym. Lincoln, Bernthal, Wilson, Morrissey to też aktorzy prezentujący bardzo dobry poziom, nie tylko w serialu, ale też w innych produkcjach w jakich się pojawiają. Reedus, Laurie Holden i Demunn są też w miare przyzwoici, ale stoją troche niżej

mejbirdus

Oczywiście masz rację, nie są to jacyś tam aktorzy z łapanki ale moim zdaniem widać, że serial miał na początku mały budżet więc twórcy byli już później skazani na większość aktorów z pierwszego i drugiego sezonu. W każdym razie szału nie robią, oprócz Rookera który w tego typu filmach sprawdza się świetnie np: "Robale".

seastian

Według mnie, Rooker aktorsko wypadł najlepiej w filmie "Kłamca" i właśnie w TWD. Robali nie widziałem

mejbirdus

Kłamcy nie widziałam, ale bardzo dobry był w wspomnianym Sliterze, Henrym, Mississippi Burning, czy tam w Replikancie bądź Cliffhangerze. Jednak moim zdaniem jego najbardziej epicką rolą był Merle.

Tortuga033

Lubie go, ale ciężko się dobrać do niektórych produkcji z jego udziałem. Dlatego widziałem z nim do tej pory tylko 16 filmów. Gdybym miał zrobić taki mój subiektywny ranking, jego najlepiej odegranych i ogólnie najlepszym zarazem ról, to wyglądałoby to tak:
1.Kłamca
2.The walking dead
3.Henry portret seryjnego mordercy
4.Replikant
5.Na krawędzi
W innych filmach miał epizodyczne role więc nie będe ich ustawiał w rankingu bo to nie ma sensu. A Kłamce Ci polecam. Warto zobaczyć nie tylko ze względu na Rookera. Po prostu świetny film

mejbirdus

No właśnie Kłamca jest jednym z filmów, który ciężko znaleźć. Mam tam jakiś link w zakładach, tyle że bez napisów.
Właściwie wszystkie te filmy, które wyminiłeś plus Slither, to są takie, gdzie rzeczywiście coś gra, a nie pojawia się tylko na 3 minuty w całym filmie i "dziękujemy, dobranoc".

U mnie w sumie rankig wygląda prawie tak samo:
1.TWD
2.Slither
3.Henry
4.Cliffanger i Replikant

Chciałabym obejrzeć Requiem dla Browna, bo gra tam główną rolę, ale wygląda na to, że to jakiś film klasy Z, bo przekopałam Internety i znalazłam tylko z niemieckim dubbingiem :D

Tortuga033

Może na starość zacznie grać pierwsze skrzypce w filmach jak Danny Trejo :D Co do Kłamcy to na vadeonie jest cały film z polskimi napisami.

mejbirdus

Ok, dzięki w takim razie za info. Zajrzę tam :)
Może, a przynajmniej miło by było :D bo gość, przynajmniej jak dla mnie, talent i charyzmę ma.

Tortuga033

No charyzme ma :D Jego jedna rola (Merle w twd) sprowokowała mnie do obejrzenia kilkunastu innych produkcji z nim. Na talentach się nie znam, ale mogę stwierdzić, że umie grać po prostu i robi to bardzo dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones